Menu

Ofisiniz Karakterinizi Yansıtıyor Mu?

İstatistikler gösteriyor ki; Başarılı insanlar, yaşamının her noktasını kontrol altında tutmayı becerebilen insanlar arasından çıkar. Yediği yemekten, yaptığı spora, giydiği kıyafetlerden çalıştığı ofise, hatta ve hatta insanlarla olan diyaloglarındaki tavrına kadar, başarılı insanı ortaya çıkaracak bir çok etken vardır. Ve başarılı bir insan, bu saydıklarımız üzerinde tam kontrol sağlamış olan insandır.

Bu yazımızda başarılı insanın, aslında sitemizin içeriği gereğince doğru ifade etmek gerekirse, başarılı erkeğin hayatının bazı noktalarına değineceğiz. Bu yazımızın içeriği ise; Başarılı bir erkeğin, ofisi ve masası nasıl olmalı sorusuna odaklanarak üretildi.

Masa Düzeni ve Bilgisayar

Masanın düzenli ve tertipli olmasını başarıyla özdeşleştirmemek lazım. Çok çok zeki insanların masaları ve odalarının çoğu zaman çok fazla dağınık olduğu ve o dağınıklık içinde bile aradıklarını çok rahat bir şekilde bulabildikleri bilinen bir gerçek. Lakin; düzenli ve başarılı bir hayatı dış dünyaya göstermenin en önemli noktalarından birisi; düzenli görünmektir. Kılık kıyafetinin yanında, erkeğin çalışma masası da bu düzeni ifade eder şekilde olmalıdır. İhtiyacı olan herşeyi elini uzatarak alabilecek, tıpkı hayatı gibi tam kontrol altında bir masa düzeni…

Photo: Photos.net

Photo: Photos.net

Ofisindeki masasının düzeni, erkeğin iş yaşamındaki başarısına da yansıyacaktır. Bununla birlikte, bir diğer önemli konuda, ofisin çalışmayı motive edecek tarzda döşenmiş olmasıdır. 

Özellikle rahat döşenmiş, küçük de olsa rahat hareket edebileceğiniz bir ofis, çalışırken de rahat olmanızı sağlayacaktır. Duvar dekorasyonu da bu noktada çok çok büyük önem taşımaktadır. Kimliğinizi yansıtacak şekilde düzenlenmiş bir duvar ofisinize girdiğinizde iş motivasyonunuzu üst seviyelere çekecektir. Çünkü çalışılan ortamın insanın karakterini yansıtır olması, onu motive edici özellikler taşıması, iş performansını arttırmada kanıtlanmış bir etkendir.

Duvar Kağıdı ve Kanvas Tablo

Ofis duvarları, düz renklerle boyanabilir. Sizi ifade ediyorsa bu şekilde de bir tasarım yaratabilirsiniz. Ama eğer bizim önerimize kulak verirseniz, şık bir ofis tasarımında en önemli alan olan duvarların kaliteli bir duvar kağıdı kullanılarak tasarlanması ofisinize ayrı bir hava katacaktır. Bununla birlikte şık birkaç kanvas tablo da ofisinizin tasarımına anlam katacaktır.

Photo: Duvarkapla.com

Son olarak, ofisinizin başarınıza etkisini en üst seviyeye çıkarabilmek için, pahalı olmasa da şık ve sizi yansıtan mobilyalarla şekillendirilmiş olması da büyük önem taşır. Bu noktada sadece beyaz renk üzerinden giderseniz aşağıdaki gibi ferah bir ofis düzeni yaratabilirsiniz.

Küçük bir ipucu: Tuğla duvar kağıdı ile dekore edilmiş duvarlarınızın, şık kanvas tablolarla süslenmesi ve beyaz mobilya takımlarıyla ofisinizin tamamlanması en popüler ofis dekorasyonu önerileri arasındadır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir