Menu

Ders Çalışmak İçin Temel Kaynağınız Burada…

Biz sert erkekler, gezmeyi biliriz. Eğlenmeyi de… Hele ki giyinme dedin mi, kitabını yazarız. Kadınlara değer veririz. İş hayatımızda başarılı olmak bizim en temel prensibimizdir. Ve ders çalışmak dedin mi, evet! o da bizden sorulur.

İnterneti çok aktif bir şekilde kullanıyoruz artık. İşlerimizin çoğunu oradan yapıyoruz. Derslerimize çalışmakta buna dahil. Bu alanda elimizin altında bir çok web sitesi bulunuyor. Ancak bu site diğerlerinden çok farklı. Çünkü sadece ders çalışmaya ihtiyacı olan sert erkeklere değil, öğretmen ya da idareci olan sert erkeklere de hitap ediyor.

Diyelim ki sen, öğretmen bir sert erkeksin. Hiç sorun değil. Şu linke http://www.sosyalbilgiler.gen.tr/forum/downloads/ tıklıyorsun ve tüm dünya elinin altında… E-okulla ilgili programlar, mesleki gelişimine yardımcı olabilecek, çocuk gelişimi ve çocuk psikoloji alanında sizi geliştirecek çok sayıda kaynak artık bir tık önünüzde. Dilersen kendini alanında geliştirmek için sitede bulunan konu anlatımlarına göz geçirebilirsin. Sınavlarda fikir almak adına sitede bulunan yazılı sorularına göz atmayı da unutma.

Diyelim ki sen, idareci bir sert erkeksin. O zaman sana bolca bilgisayar, akıllı telefon ve tablet uygulaması gereklidir. Çokça form da lazımdır; mesela izin formları, mesela yıllık formlar. E- okul ile ilgili dökümanlar lazımdır belki. Olmaz mı? Olabilir! O zaman sende hemen tıpkı öğretmen sert erkek gibi indirme linkine tıklar, sana lazım olan her şeyi ücretsiz bir şekilde bilgisayarına indirir, yapman gereken tüm işleri kolaylıkla yapabilirsin.

Ve diyelim ki sen, öğrenci bir sert erkeksin. O zaman bil ki en sevdiğimizsin! Çünkü çaktırma ama sen, diğer sert erkeklere göre en çok kaynağa sahip olansın. KPSS Sınav soruları, TEOG sınav soruları mı lazım? Hadi hadi, hemen indir de çöz. Belki de derste aklına bir şey takılmıştır. Hocaya sormak istemedin belki ya da kendin uğraşmak istiyorsun. Sorun değil. Sitede bulunan sunumlardan yararlanabilirsin. Eğitim programlarını kullanabilirsin. 6, 7 yada 8. sınıf Sosyal Bilgiler dersi için tüm kaynakları bulabileceğin gibi Tarih ve Coğrafya alanında da kendini oldukça geliştirebilirsin. Sosyal Bilgiler proje ve performans ödevlerine ulaşabileceğin gibi Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili birçok kaynağı bir arada bulabilirsiniz.

Ve tabi ki, tüm sitelerin biricik yeri; forumlar… Elbette burada da sizin için mükemmel bir forum (http://www.sosyalbilgiler.gen.tr/forum/) var. Böylece isterseniz aklınıza takılan bir konuda yardım alın, isterseniz de sahip olduğunuz bilgiler sayesinde diğer yardım isteyenlere yardımcı olun.

Öğretmen, öğrenci ya da idareci sert erkek olun, hiç fark etmez. Bu sitede hepinize hitap edecek çok sayıda kaynak var ve hepsi tamamen ücretsiz. Haydi hiç bekleme, hemen tıkla; http://www.sosyalbilgiler.gen.tr/

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir